Być może uważasz, że wiesz już wszystko, masz już wszystko, potrafisz wiele i świetnie sobie radzisz. Masz męża, który dobrze zarabia, a ty zrezygnowałaś z pracy, jesteś w domu, bo opiekujesz się dzieckiem. Zrezygnowałaś z pracy, bo przecież nie musisz już pracować i zasuwać po godzinach jak ta głupia Kryśka w biurze. Brzmi nieźle? Być może odpowiada Ci ten układ. W końcu „każda” kobieta o tym marzy… A co by było, jeśli nagle Twój kochany mąż pozna inną, a Ciebie zostawi z dnia na dzień bez środków do życia? Co zrobisz, gdy on nagle odejdzie z tego Świata? Co zrobisz, gdy okaże się, że jego wspaniale prosperująca firma ma długi, które Ty teraz musisz spłacać? Co zrobisz w sytuacji, gdy Ty nie dostaniesz obiecanego mieszkania od teściów, w które włożyłaś 50 000 zł na remont? Liczysz na to, że jakiś to będzie? Serio?

Codziennie życie weryfikuje nasze umiejętności, ponieważ jesteśmy nieustannie wystawiani na próby. Każdy z nas ma chwile zwątpienia, ciężką sytuację życiową, z której pozornie nie ma wyjścia lub padł ofiarą przemocy finansowej. Obecnie, co trzecie małżeństwo rozwodzi się, a kobieta zostaje bez środków do życia z dzieckiem na utrzymaniu, żyje w stresie lub w ubóstwie. Czasem jest zmuszona oddać swoje dziecko do adopcji, bo nie jest w stanie utrzymać się. To są tragiczne sytuacje i traumatyczne przeżycia, które na zawsze pozostają w sercu. Ile znasz takich prawdziwych opowieści? Jeśli nie zadbasz o swoją przyszłość odpowiednio wcześniej, taki los może spotkać Ciebie. Co zrobić, aby uchronić się przed tak okrutną lekcją, którą być może los przygotował dla Ciebie?

Inwestuj w siebie

Ponieważ mamy prawo wyboru, to Ty decydujesz, co zrobisz. Jesteś odpowiedzialna za swój los. To ty podejmujesz decyzje, które ciągną za sobą konsekwencje. Brak decyzji, to również Twoja decyzja. Jeśli chcesz uchronić się przed niespodziankami, które zgotował Ci los, to ZACZNIJ inwestować w siebie. Nie w nową, piątą lampę w domu, bo poprzednia jest już stara, nie w kolejną torebkę lub kosmetyczkę. Jeśli Cię na coś nie stać, to po prostu nie kupuj. Nie rób wesela na 200 osób, nie patrz na to, co powiedzą sąsiedzi lub rodzina, z którą tak naprawdę i tak nie masz kontaktu od lat. Jeśli nie masz wystarczająco dużo gotówki, by inwestować w działki lub nieruchomości, zainwestuj w swój rozwój. Podnoś systematycznie w swoje kompetencje. Rozwijaj się na polu edukacyjnym, nie plotkarskim. Tej wiedzy jeszcze nikt nie zmonetyzował i nie zapłacił rachunków. Nie wiesz, od czego zacząć?  Zacznij od nauki języka angielskiego. To jest opcja, która przydaje się w każdej pracy, na każdym stanowisku. Jest stosunkowo niska, a zysk zwiększa się dwukrotnie. Czasem to nawet dostać pracę lub nie. Ta umiejętność jest niezbędna w każdym CV. Jest kluczem do wielu bram. Dzięki temu zwiększasz swoje możliwości na każdej płaszczyźnie. Możesz dostać pracę, awansować, lepiej zarabiać, być niezależna, podróżować, szkolić się gdzie tylko zapragniesz, czytać książki lub artykuły w Internecie. Dzięki temu jesteś o krok od konkurencji.

Pieniądze są w życiu ważne

Co sądzisz o pieniądzach? Na pewno nie raz słyszałaś różne przekonania dotyczące pieniędzy np. „Pieniądze nie są ważne”, „Pieniądze są złe”, „Mężczyźni zarabiają więcej pieniędzy”, „Kobieta powinna zarabiać tylko na waciki”. Czy tak jest faktycznie? Zastanów się teraz, ile razy pieniądze uratowały Ci tyłek? Gdybyś miała pieniądze, zrobiłabyś coś inaczej? Zamiast ślepo wierzyć we wszystko, co ludzie mówią, weryfikuj i działaj na podstawie faktów. Dlaczego mężczyźni znają się na inwestowaniu? Skąd Ty wiesz, co wczoraj robiła Doda lub kim jest Natalia Siwiec? Bo się TYM interesujesz! Który mężczyzna wie, co wczoraj robiła Doda? Jestem przekonana o tym, że żaden! Mężczyźni natomiast swoją wiedzę, którą zdobyli przekładają na działania i zarabianie. Oni od samego początku są nastawieni na zarabianie pieniędzy za wyższą stawkę. A kobiety? Swój wolny czas przeznaczają na plotkarskie gazety lub godzinami rozmawiają przez telefon o tym, co wczoraj ta głupia Kryśka znowu zrobiła w pracy. Jak facet rozmawia przez telefon? Krótko i na tema. Bo on po prostu nie ma czasu na głupoty, które nic nie wnoszą w jego życie. Facet nie pyta się, czy może jechać na szkolenie lub zrobić kurs. On po prostu to robi. Nie czeka. W kwestiach finansowych mężczyzna szybko podejmuje decyzje, ponieważ wie, że dostanie lepszą kasę pod koniec miesiąca.

 

Brak decyzji, to też decyzja. Decyzje trzeba podejmować szybko. Być może wiele razy w życiu żałowałaś, że TAKA okazja przeszła Ci przed nosem. Chciałaś skorzystać z oferty, zastanawiałaś się, opowiadałaś o tym wszystkim dookoła, a gdy pojęłaś już decyzję, szansa zniknęła, na szkoleniu nie było już miejsc, bo inni byli szybsi. Ty jesteś odpowiedzialna za swój los, za wykształcenie, kompetencje, umiejętności i finanse. Nikt inny tylko Ty. Nie obwiniaj innych i nie szukaj wymówek. Każdy z nas wcześniej czy później płaci cenę tego, co zrobił lub tego, czego nie zrobił.

Co zrobisz Ty? Od czego zaczniesz?

 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This