Być może zastanawiasz się, jak mądrze wybrać szkołę językową? Gorączkowo analizujesz wszystkie oferty przeczesując Internet. Po godzinie masz już mętlik w głowie i czarno przed oczami. Wyłączasz komputer, żeby trochę odetchnąć, idziesz na krótki spacer z psem, kotem lub wiewiórką. Spotykasz koleżankę, poirytowana wylewasz wszystkie żale. Znasz tę sytuację? Ja sama byłam w niej nie raz. Zaoszczędzę twój czas i powiem ci, na co zwrócić uwagę wybierając dla siebie najlepszą szkołę językową.

Zasada nr 1: Pasja rodzi profesjonalizm

Prowadząc rekrutację, zawsze zadaję sobie pytanie, czy ta osoba pasuje do naszego zespołu? Dla mnie ważne są dwie rzeczy: pasja i profesjonalizm. Kto uczy z pasją jest profesjonalistą, bo kocha to, co robi. Właśnie wtedy jest zaangażowany i zmotywowany do pracy. Czytając ofertę, zadaj sobie pytania: czy dana szkoła zajmuje się nauczaniem, ponieważ TO jest właśnie ich pasją? Czy mogliby TO robić, nawet w przypadku, gdyby wygrali 35 milionów w Lotto? A może robią TO, bo muszą?

Zasada nr 2: Profesjonalizm rodzi jakość

Gdy mamy szkołę z pasjonatami, mamy profesjonalizm, gdy mamy profesjonalizm, otrzymujemy jakość, która obecnie jest luksusem. Jak widzisz jedno wynika z drugiego tworząc spójną całość. Nikt z nas nie lubi wydawać pieniędzy na lekcje o niskim poziomie czy o wątpliwej jakości. Każdy z nas zasługuje na to, co najlepsze!

Zasada nr 3: Uczyć się od najlepszych

Gdy już zdecydujesz się zapisać na kurs, zastanów się, jakie wykształcenie mają lektorzy szkoły. Nie polecam opcji „studentka-nauka języka-tanio”- czyli bez wiedzy merytorycznej i doświadczenia, bo po prostu szkoda czasu i pieniędzy na tak wielkie ryzyko. Chyba, że lubisz być królikiem doświadczalnym! Tylko osoby wykształcone z praktyką są gwarancją twojego SUKCESU.

Zasada nr 4: Oferta

Sprawdź, co dana szkoła ci oferuje i na ile odpowiada to twoim potrzebom oraz oczekiwaniom. Jest wiele możliwości nauki języka obcego. Do wyboru, do koloru. Są też opcje do bani, ale o tym będzie w innym wpisie. Na rynku dostępne są tradycyjne kursy językowe, zajęcia indywidualne, zajęcia on-line. Jako doświadczony lektor przed dopasowaniem kursu do ucznia, zawsze zadaję milion pytań, by uczeń była zadowolony z kursu. Zapytaj, czy szkoła oferuje indywidualny kurs oraz czy program nauczania zostanie „uszyty” specjalnie dla ciebie i twoich oczekiwań. Mam tu na myśli coś więcej, niż tylko dobrany zestaw: podręcznik+ćwiczenia.

Zasada nr 5: Cena

Opowiem Ci moją historię. Pewnego razu dostałam maila. Pan zapytał się o indywidualny kurs dla siebie, jednej córki, a potem drugiej córki. Na wstępie zapytał oczywiście o cenę „za wszystko”, a słowo RABAT było zaraz po „Dzień dobry!”. Następnie poinformował mnie, że konkurencja daje mu „taką a taką” cenę. Tę, którą podał za lekcję była tak niska, że chyba żaden nauczyciel nigdy nie podjąłby się pracy za taką stawkę. Zapytałam, kto prowadzi te lekcje? Pan zapewnił mnie, że sami doświadczeni lektorzy. Okazało się, że studenci udzielający korepetycji od kilku miesięcy, dla tego Pana to doświadczeni lektorzy. Zapewniam Was, że szukając najniższej ceny nie znajdziesz dobrego nauczyciela. Szukając coraz taniej, znajdziesz coraz gorszą ofertę… Cudów nie ma! Uważaj – kupując tanio, płacisz dwa razy.

Morał?

Zawsze zastanów się, co się kryje za tanim kursem językowym.

Przed podjęciem decyzji, skorzystaj z kursu i darmowej lekcji online!

 

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ! PRZYDZIELIMY CI NA STAŁE LEKTORA, KTÓRY POPROWADZI DARMOWĄ LEKCJĘ PRÓBNĄ (20 MINUT) I BĘDZIE OPIEKOWAŁ SIĘ TOBĄ W TRAKCIE DALSZEJ NAUKI.

5 + 3 =

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This