Być może uczysz się języka angielskiego odkąd pamiętasz. Pewnie uczyłaś się w szkole podstawowej, gimnazjum, na studiach, na kursach i na korepetycjach. Prawdopodobnie wydałaś już miliony monet na ten cel. A co byłoby, gdybyś wreszcie nauczyła się, zaoszczędziła pieniądze i zarobiła na tym, że świetnie znasz język, którym posługuje się ponad 984 miliony ludzi na świecie?

Nikt nie urodził się geniuszem. Każdy musiał nabyć pewne umiejętności, by nauczyć się angielskiego. Przestań sama rzucać sobie kłody pod nogi. Przestań szukać wymówek, obwiniać cały świat, za swoje porażki, porzuć swoje wewnętrzne przekonania, które blokują Twoją siłę. Zacznij wierzyć w siebie i swoje możliwości. Ja też musiałam przejść ciężką drogę, by znaleźć się tu, gdzie dzisiaj jestem. Skoro mnie się udało, Tobie też się uda!

Nauka języka to proces. W procesie nie ma drogi na skróty.

Jeśli chcesz nauczyć się angielskiego, to bądź sumienna i obowiązkowa. Jeśli jest zadanie domowe, to zrób je. Jeśli masz nauczyć się słówek, to naucz się ich. Nie korzystaj ze ściąg podczas testu, nie migaj się od odpowiedzi, gdy nauczyciel zada pytanie. Pomyśl o tym nieco inaczej. Tak naprawdę, to Twoja szansa, by wykorzystać każdą minutę. By sprawdzić się, by nauczyciel mógł Cię poprawić. Tak naprawdę, o to w tym wszystkim chodzi. Wykorzystaj ten czas podczas lekcji dla siebie, tak by przyniósł Ci jak największe korzyści. W nauce trzeba być egoistom. Tu świetnie sprawdzą się lekcje 1:1. Jest to najlepszy i najszybszy sposób na naukę języka. Nie masz czasu na dojazdy? Umów się na lekcje online i kliknij TU.

Chcesz być językowym Ninja? To zachowuj się jak Ninja.

Czy znasz jakiegoś sportowca, który odnosi sukcesy i leży codziennie na kanapie i biadoli-jestem za stary na angielski… Za stary, czy za leniwy? Trening czyni mistrza. Każdy sportowiec codziennie wykonuje tę samą sekwencję ćwiczeń. Z dnia na dzień jest coraz lepszy. Ciało sportowca jest coraz bardziej wydajne i nie męczy się tak podczas ogromnego wysiłku jak na początku treningów. Justyna Kowalczyk, Adam Małysz czy Robert Lewandowski na swój sukces pracowali świadomie i intensywnie każdego dnia. Tak samo jest z nauką języka angielskiego. Trzeba uczyć się codziennie, powtarzać sekwencje słów, wykonywać podobne ćwiczenia gramatyczne, stopniowo zmieniając ich poziom trudności. Wtedy nasz umysł jest w stanie szybko przyswoić małą dawkę nowej wiedzy. Powtarzając, utrwalamy to, co już dobrze znamy nie męcząc się przy tym. Sama pamiętam moją Profesor ze studiów, która katowała nas na czas książką z gramatyki. Pamiętam jej słowa do dziś: „Proszę Państwa, tę książkę będziecie sobie sami robili dla rozrywki w piątek wieczorem przed telewizorem-zamiast krzyżówki”. Pamiętam to jak dziś. Phi! Też mi pomysł… Teraz wiem, że miała rację. Nic się samo nie zrobi. Im częściej będziesz się uczyć, tym szybciej osiągniesz sukces.

English is in the air!

Zastanawiasz się jak możesz przyśpieszyć naukę, by nie zostać w tyle? Otaczaj się językiem angielskim, gdzie to jest tylko możliwe. Będąc studentką anglistyki, wykorzystywałam każdą chwilę. Gdy jechałyśmy z koleżanką na zajęcia do Wrocławia, rozmawiałyśmy po angielsku. Powtarzałyśmy wspólnie słowa. Dużo szybciej zapamiętasz słowo, jeśli ktoś inny je wypowie w trakcie rozmowy. Przepytywałyśmy się, wymieniałyśmy się spostrzeżeniami. To było bardzo fajne doświadczenie. Zamiast czytać w języku polskim, czytałam wszystkie książki po angielsku. Był taki okres, że w ciągu 6 lat nie czytałam żadnej książki napisanej po polsku. Zastanawiałam się, czy pamiętam jeszcze język polski? Na początku studiów było wiele wyrazów, których nie rozumiałam. Wkurzałam się, bo musiałam sprawdzać je w słowniku. Z perspektywy czasu, mogę powiedzieć, że dużo mi to dało. Nauczyłam się wiele słów w kontekście, łatwiej mi było na testach i poznałam inny szyk zdania. By przyśpieszyć naukę języka, korzystaj z darmowych i dobrych źródeł. Darmowe mini lekcje, które wzbogacą Twoje słownictwo znajdziesz klikając TU.

Milion lekcji w tygodniu

Im więcej, tym lepiej. Ta zasada działa w każdej dziedzinie. Im więcej, częściej będziesz coś robiła, tym szybciej dojdziesz do celu. Tak optymalnie jest dwa razy w tygodniu po 60 minut. Wtedy jesteś systematyczna, zmuszona do powtarzania materiału i odrabiania zadań domowych. Jeśli uczysz się, nie jesteś zadowolona z efektów, zmień nauczyciela. Tu nikt z nikim ślubu nie brał. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, z kim będzie Ci po drodze, by osiągnąć wymarzony sukces, lepszą pracę czy zdać egzamin. Nauczyciel powinien być charyzmatyczny, dynamiczny, mieć ogromną wiedzę i doświadczenie w nauczaniu. Powinien być zabawny. Nikt nie lubi nudnych i monotonnych lekcji. Sama nie chciałabym takich prowadzić, bo zanudziłabym siebie na śmierć. Nie popełnij tego błędu sądząc, że to, co robisz na lekcji wystarczy. Tak naprawdę nauczyciel jest Twoim drogowskazem, by ukierunkować Cię na właściwą drogę, by zaciekawić Cię językiem w taki sposób, byś sama szukała materiałów do nauki.

Zastosuj zasadę 30/70

Tę zasadę nazwałam 30/70. Jest prosta, bo lubię prostotę. W trakcie lekcji razem pracuję z uczniem, co powinno stanowić 30% wspólnej pracy, pozostałe 70% to praca własna ucznia. Teraz zrób sobie rachunek sumienia. Zastanów się ile w TWÓJ rozwój wkładasz pracy własnej? By pomóc Ci w drodze do sukcesu, opracowałam Planer, możesz pobrać go za darmo klikając TU. Dzięki niemu łatwiej rozplanujesz naukę w czasie i określisz swój językowy cel.

Bądź PRO

Przychodzisz z pracy poirytowana, szef wkurzył Cię, bo nie chce dać podwyżki? Musiałaś zostać po godzinach? A tu jeszcze ten angielski… Myślisz sobie: „Chyba odwołam…”. Nie ma nic gorszego niż taka postawa i tok myślenia. Odkładając lekcje, oddalasz się od celu. Tym samym szansa na lepszą pracę znika. Awans dostanie ta Zośka, której tak nie cierpisz. A Ty? Dalej będziesz tkwić w tym samym punkcie, w którym jesteś dzisiaj. Będziesz zarabiała tyle samo lub mniej, bo wszystko drożeje, a podwyżki nie widać na horyzoncie… Lekcja to również odskocznia od rzeczywistości. Wbrew pozorom-doładujesz akumulator.

 

Masz słomiany zapał, chcesz uczyć się angielskiego, masz mętlik w głowie, chcesz, aby ktoś wreszcie usystematyzował Twoją wiedzę, zapisz się na lekcje z trenerem języka angielskiego klikając TU. Gwarantuję Ci, że nauczysz się języka angielskiego w rok!

11 + 8 =

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This