By dziecko miało szansę opanować język obcy naprawdę dobrze, naukę języka angielskiego należy rozpocząć odpowiednio wcześnie. Dziecko w pierwszym okresie swojego życia przyswaja wiedzę w naturalny sposób. Nieświadomie uczy się słówek i gramatyki, co procentuje w późniejszym etapie. Gdy dziecko rozpocznie naukę języka obcego odpowiednio wcześnie, później będzie używało go z łatwością i bez oporów będzie w stanie używać go w każdej sytuacji. Dzięki wcześnie rozpoczętej nauce, dziecko ma szansę już od pierwszych chwil doskonalić się i ćwiczyć ten język. Dzięki temu, od samego początku nabywa kompetencji językowych takich jak mówienie. Uczy się mówić-mówiac, co zaprocentuje w przyszłości, pozwalając dziecku przejść na wyższy poziom Master.

Ponieważ dziecko uczy się języków-obcego oraz ojczystego, nauka przedmiotów szkolnych przychodzi mu dużo łatwiej.

 

Gdy mózg dziecka jest ćwiczony już od samego początku, pomiędzy prawą półkulą i lewą półkulą mózgu wytwarzają się połączenia nerwowe, które powstają do 3 roku życia.

 

Ma to kluczowe znaczenie w rozwoju dziecka aż do późnej starości. W początkowej fazie rozwoju, mózg chłonie jak gąbka, jest wydajny i przyzwyczajony do przyswajania dużej ilości informacji, pracuje lepiej aż do końca naszych dni. Tę pracę można porównać do procesora w komputerze-po prostu lepiej funkcjonuje.

 

Inteligencja dziecka uwarunkowana jest środowiskiem w którym rozwija się dziecko.

 

Im będzie ono bogatsze, bardziej urozmaicone, tym umysł będzie lepiej rozwijał się. Dziecko, które uczy się języka obcego, oprócz kompetencji językowych, dodatkowo nabiera kompetencji komunikacyjnych oraz ćwiczy pamięć, ponieważ ma dodatkowe bodźce stymulujące rozwój.

Obecnie, znajomość języka angielskiego jest podstawową umiejętnością, która jest wymagana w trakcie rekrutacji na dowolne stanowisko. Język angielski stanowi współczesną łacinę. Jest podstawowym językiem komunikacyjnym na świecie. Znajomość angielskiego otwiera drzwi i daje nowe możliwości, czy to w świecie komputerów, internetu lub kwestii zdobywania nowych kompetencji w kraju i za granicą. By móc w pełni korzystać ze wszystkich dóbr jakie niesie za sobą znajomość języka angielskiego, należy zadbać o te kompetencje już we wczesnym rozwoju dziecka.

Dzięki znajomości języka angielskiego, możemy rozwijać się w wielu dziedzinach.Dobra znajomość języka obcego pozwala nam czytać artykuły naukowe, poznawać nowości technologiczne, informatyczne lub nowe trendy w biznesie. Znajomość tych trendów, które funkcjonują za oceanem, dają nam przewagę i innowacyjność na polskim rynku.Język angielski jest często wykorzystywany do różnych celów, zarówno prywatnych jak i naukowych, np. w rozrywce w grach komputerowych lub do rozmów z kolegami z całego świata.

Co więcej dzięki znajomości języka angielskiego, wszelkie granice przestają dla nas istnieć. Możemy wybrać dowolny kraj i miasto, w którym chcemy mieszkać. Możemy cieszyć się piękna pogodą przez cały rok i pracować nawet zdalnie. Aby mieć tę wolność terytorialną i móc cieszyć się tą wolnością wyboru, należy zadbać o edukację językową odpowiednio wcześniej.

Wczesna nauka języka pozwala zaoszczędzić pieniądze.

Dziecko uczy się z przyjemnością języka, nie musi wkuwać na pamięć słów lub uczyć się trudnej gramatyki. Nie musi poświęcać dużo czasu na naukę, która przychodzi mu znacznie łatwiej i szybciej. W późniejszym etapie, dziecko nie ma problemów w nauce w szkole, przez co rodzice nie muszą wydawać dodatkowo pieniędzy na wyjaśnianie i powtarzanie materiału z lekcji. Zamiast tego, ten czas i pieniądze można wykorzystać na pogłębianie i poszerzanie kompetencji językowych, których dziecko nie nabędzie w szkole. Dziecko, które uczyło się w przeszłości języka obcego, czuje się pewnie. Jego samoocena również wzrasta. Ma poczucie ogromnej wiedzy i obfitości intelektualnej. Obecnie niemal na każdym etapie nauki spotykamy się z egzaminami językowymi. Wczesna nauka języka angielskiego zmniejsza poziom stresu w późniejszym etapie nauki w szkole, podczas egzaminów i matury.

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This