W życiu można mieć wszystko, ale nie na raz. Jest czas na odpoczynek, jest czas na naukę lub pracę. Niektórzy zaradni uczniowie potrafią łączyć obie te rzeczy jednocześnie. Człowiek cały rok z niecierpliwością czeka na wakacje, a gdy już nadejdą, mijają niczym seans w kinie na świetnym filmie. Wszyscy zawsze wiedzą, że wrzesień zbliża się nieubłaganie i zawsze wszyscy dziwią się, że to już czas zacząć szkołę. Co robić? Co począć? Jak sobie poradzić, w tak trudnych chwilach?

Po wakacjach człowiek jest zrelaksowany, pełen energii i uśmiechnięty. Uśmiech ten szybko jednak znika, gdy po powrocie do szkoły nauczyciele wylewają na nas kubeł zimnej wody. Nie raz ta zimna woda wykręca nam kostki. Szybko wracamy myślami z wczasów w Chorwacji, ze słonecznych plaż i ciepłej morskiej wody, do szkolnej ławki. Jeśli jednak spojrzymy na to z innej strony, można by powiedzieć, że tak na prawdę, właśnie zaczęło się nowe odliczanie do kolejnych wakacji! Czy to nie jest miła perspektywa?

Często jesteśmy zestresowani, ponieważ wiemy, że nauka w szkole bywa trudna. Nauczyciele uważają, że przedmiot, którego uczą w szkole jest najważniejszy, dlatego też, trzeba uczyć się z właśnie z tego przedmiotu. Jakby tak popatrzeć na to globalnie, to tych przedmiotów, z których trzeba uczyć się jest więcej. W tym natłoku ciężko jest ogarnąć, co jest ważne, na czym trzeba skupić się, a co odpuścić. Dlatego warto jest skupić się, na tym przedmiocie i rozwijać swoje kompetencje pod kątem tego, co chcesz robić w przyszłości. Nie trać czasu na perfekcję ze wszystkich przedmiotów. Jeśli chcesz rozwijać się razem z nami, kliknij TU.

Nowa szkoła oznacza często stres. Jeśli jesteś osobą nieśmiałą, na pewno przeżywasz go sporo w związku z nowym etapem w szkole. Nie jesteś pewien, czy koledzy i koleżanki polubią Cię? Nie obawiaj się. Wszyscy idąc do nowej szkoły mamją takie same obawy. Chcemy być lubiani i akceptowani przez rówieśników. Zamiast umierać ze strachu i chować się w kącie, wyobraź sobie, że jesteś na koktajl party. Masz świetną okazję, żeby poznać nowych ludzi. Być może nowe znajomości przerodzą się w przyjaźń!

Nowe obowiązki. Jeszcze szkoła nie zaczęła się na dobre, a Ty już martwisz się nowymi obowiązkami? Czy dasz sobie radę? Nie wiesz jak to wszystko ogarniesz? Przedmiotów jest mnóstwo, zadań domowych, sprawdzianów, kartkówek coraz więcej, a gdzie czas na przyjemności? Nie martw się. Grunt to dobra organizacja pracy. Zaplanuj swój tydzień odpowiednio wcześniej. Zacznij od planowania czasu w ciągu dnia na przyjemności, bo przecież nie tylko nauką człowiek żyje. Następnie dodaj do tego planu czas na naukę. Aby nie utonąć, trzymaj się obranego kursu niczym kapitan na morzu.

„Głupi nauczyciel.” W każdej szkole zawsze trafi się nauczyciel, który jest znany i “lubiany” w całej szkole. Jest ostry jak żyleta, zimny jak lód, poważny jak posąg i co najgorsza niezniszczalny oraz co roku planuje przejść na emeryturę. Przeżyłby nawet wybuch bomby atomowej w Hiroszimie. Ten typ zawsze na kogoś poluje, niczym lis polujący na mysz w zaspie śniegu. Jeśli nie widziałeś tego filmu, to zobacz go koniecznie!

Do zobaczenia! Trzymam za Ciebie kciuki!

Jak sobie radzić? Najlepiej trzymaj język za zębami. Na pewno wkurzasz się i chcesz coś odpowiedzieć. Zanim jednak to zrobisz, zachowaj stoicki spokój lwa. Zastanów się jak na tym wyjdziesz. Efekty Twoich działań są nieodwracalne. Graj z miną pokerzysty, bądź strategiem. Nie daj się upolować!

Nigdy się tego nie nauczę. Grunt to dobre chęci. Zastanów się, co tak naprawdę sprawia Ci kłopot w nauczeniu się danego zagadnienia? Jeśli sądzisz, że nie rozumiesz wszystkiego, to jesteś w błędzie. Z czystego lenistwa, łatwiej jest powiedzieć, że nie rozumiem wszystkiego. Zamiast załamywać ręce, podziel tę naukę na małe etapy. Dzięki temu łatwiej jest zabrać się do nauki, gdy robimy to fragmentami. Dodatkowo, będziesz widział, ile już zrobiłeś i ile już nauczyłeś się. Jest to świetna motywacja do dalszej nauki!

Jeśli popadniesz w tarapaty, pamiętaj, że od tego jest pomocna dłoń naszych nauczycieli. Zawsze możesz skorzystać z lekcji online w naszej szkole!

Aby być na bieżąco z informacjami i materiałami, pobierz bezpłatne mini lekcje z języka angielskiego: ebook i video.  Kliknij TU.

 

 

 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This