Być może jesteś właśnie tą osobą, która stoi przed dylematem, czy otworzyć własny biznes z korepetycjami czy nie. Być może jesteś wśród grona nauczycieli, którzy pracowali w gimnazjum i nie mają perspektywy dalszej pracy w szkole. Być może chcesz mieć własny biznes, ale nie wiesz od czego zacząć i za co się zabrać? Jeśli odpowiedziałaś sobie na poniższe pytania twierdząco, to koniecznie przeczytaj ten post do końca, aby nie zrobić kilku podstawowych błędów na starcie.

Krok #1

Zanim otworzysz i zarejestrujesz własną działalność gospodarczą zastanów się nad jej formą, tak aby była dla Ciebie najkorzystniejsza. Na początek wystarczy Ci jednoosobowa działalność gospodarcza, którą z czasem możesz zmienić na spółkę np. komandytową. Wszystko zależy od tego, jaki masz majątek i jak chcesz go chronić. W przypadku spółki komandytowej trzeba liczyć się z większymi opłatami księgowymi, ponieważ tu będziesz płacić za pełną księgowość, a to wiąże się z wyższymi kosztami. Następnie należy również zastanowić się, co chcesz stworzyć. Czy to ma być marka osobista, czy firma zarejestrowana pod jakąś wymyśloną przez Ciebie nazwą. Następnie zastanów się, nad tym jaki model biznesowy chcesz przyjąć. Jak chcesz zarabiać. Ile chcesz zarabiać? W jaki sposób chcesz pracować stacjonarnie czy może wolisz pracę online?

Krok #2

Zanim jednak opracujesz kolejne kroki, warto głęboko poznać swojego klienta. Poznaj jego preferencje, język, którym się porozumiewa na co dzień, gdzie uczy się, czego chce się uczyć, z czym ma największe kłopoty i gdzie spędza najwięcej czasu wolnego. Znajomość swojego klienta i swojej grupy docelowej jest kluczowa. Bez tego ani rusz. Wiedza ta, będzie potrzebna Ci w kolejnych krokach Twojej działalności, od stworzenia oferty z korepetycjami, po reklamę i wszelką komunikację z nim. Ten język z uczniem powinien być dostosowany do jego języka, do takiego, którym on porozumiewa się na co dzień. Pobierz bezpłatny prezent Checklistę Fundamenty Biznesu i sprawdź, czy masz wszystko opracowane Kliknij TU.

Krok #3

Jeśli masz już opracowany Avatar Twojego wymarzonego ucznia, kolejnym krokiem, aby budować swój biznes z korepetycjami odpowiedzialnie, jest stworzenie własnych 10 Złotych Zasad Mojej Szkoły. Są one niezbędne w funkcjonowaniu Twojego biznesu i w budowaniu go w oparciu o pewne normy. Dzięki temu, łatwiej będziesz zarządzać firmą. Twoje decyzje staną się proste, logiczne i spójne. Jasno określisz swoje priorytety, dzięki czemu podejmiesz właściwe i zgodne z Tobą decyzje.

Krok #4

Żeby biznes był spójny i logiczny, kolejnym krokiem jaki należy wykonać, to określ swoje wartości. Własny system wartości ułatwi Ci pracę na co dzień. Będziesz wiedziała, co dla Ciebie jest ważne i na czym musisz skupić się. Łatwiej też będziesz odmawiała innym, jeżeli coś nie będzie wartościowe i rozwojowe. Ułożenie własnego systemu wartości przełoży się również na organizację pracy, na rekrutację nowych pracowników, na pracę w zespole i życie rodzinne. Dzięki temu, będziesz wiedziała, co jest dla Ciebie ważne.

Krok #5

Kolejnym krokiem jest ustalenie, jakie są Twoje mocne strony, tak abyś mogła skupić się na swoich talentach i rozwijać je oraz swoją działalność pod tym, a nie przypadkowym kątem. Gdy już dowiesz się, w czym jesteś świetna, możesz zastanowić się nad pomysłem na siebie i wyznaczyć kierunek, w który Twoja firma będzie zmierzała. Zaplanuj szczegółowo ścieżkę, którą chcesz podążać przez następne kilka lat.

Krok #6

Co zrobić dalej z Twoim świetnym pomysłem na biznes z korepetycjami? Zawsze weryfikuj swój pomysł. To, co należy wykonać, to badanie rynku. Musisz sprawdzić, czy to co wymyśliłaś jest faktycznie potrzebne, czy będziesz miała klientów, czy będą chętni na Twoje usługi, czy może tylko myślisz, że to jest potrzebne i wydaje się Tobie, że będziesz miała na to klientów. Sprawdzaj, sprawdzaj i jeszcze raz sprawdzaj. To pozwoli zaoszczędzić Ci Twój czas i pieniądze. Warto też weryfikować swoje pomysły z bliskimi i życzliwymi Ci osobami. Nie kieruj się jednak wyłącznie ich wskazówkami. Zaufaj swojej intuicji.

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This