Nie znam osoby, która urodziła się geniuszem językowym. Jedni mówią, że ktoś ma talent do języków, a inni, że na swój sukces ciężko pracowali. Dlaczego niektórzy uczą się języka angielskiego z łatwością, a inni uczą się go po nocach i wciąż nic nie „kumają”? Znasz to uczucie? Zastanawiasz się, co z Tobą jest nie tak, że nie ogarniasz tego angielskiego? Być może uczysz się go od pięciu lat i nadal nic nie potrafisz powiedzieć. Co robisz źle? Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej, jakie są najczęściej popełniane błędy w trakcie nauki języka angielskiego oraz dlaczego mają kluczowe znaczenie w drodze do sukcesu?

Błąd #1

Systematyczność

Ucz się regularnie. Powtarzam to uczniom do znudzenia… Bez tego ani rusz. Nie odkładaj nauki na ostatnią chwilę-pięć minut przed lekcją. Nauka języka musi być systematyczna. Nasz mózg uwielbia krótkie powtórki. Powtarzaj materiał codziennie. Możesz to robić partiami. Nie katuj się godzinami powtarzając w kółko to samo. To nudne i monotonne, poza tym, to świetny sposób na zasypianie. Zastanów się, czego nauczyłeś się szybko i w jakich okolicznościach to się wydarzyło? To, co sprawia Ci przyjemność, samo „wchodzi” do głowy. Gdy jesteś w dobrym nastroju, wykorzystuj te chwile, na szybką powtórkę. Do nauki możesz pobrać darmową aplikację Brain Fokus, nastaw czas, zacznij odliczanie i do dzieła! Lepiej zrobić cokolwiek, niż nic!

Błąd #2

Planuj naukę

Jak często odkładasz swoją naukę języka na ostatnią chwilę? Czy przerasta Cię nadmiar zadań i lista słówek do nauki? Podstawa to dobra strategia. Trzeba być sprytnym, nie tylko w codziennym życiu. Ten spryt należy wykorzystywać podczas swojej nauki. Korzystaj z gotowych Planerów i ułatwiaj sobie życie. Taki gotowy Planer możesz pobrać za darmo klikając TU. Mając zaplanowaną naukę, nie masz poczucia, że z czymś nie zdążysz, że masz za dużo zadane, że Cię wszystko przerasta. Dzięki Planerowi, krok po kroku idziesz w zamierzonym kierunku, nie zbaczasz na manowce, widzisz ile już się nauczyłeś, monitorujesz tok nauki, a co najważniejsze, odhaczając listę rzeczy, które już umiesz, motywujesz się do dalszej nauki. Bądź dumny ze swoich osiągnięć.

Błąd #3

Ja się tego nigdy nie nauczę

Pomyśl o swoich znajomych, ile osób zna język angielski i zastanów się, w czym oni są lepsi od Ciebie?  Czym różnicie się? Niczym. Jeśli oni dali radę, to Ty też dasz! Nie szukaj wymówek i usprawiedliwień. Zamiast tracić na to czas, zacznij działać. Nie pozwalaj wmawiać sobie, że nie potrafisz, że jesteś za głupi, że nie dasz rady. Uwierz w swoją siłę. Bądź świadom swoich zalet, wartości i zdolności. Pokaż wszystkim dookoła na co Cię stać. Rób na przekór. Zaskocz swoich znajomych. Daj sobie czas na progres. Bądź lepszym z dnia na dzień. Rozwijaj się w swoim tempie. Czasem będzie to mały postęp, a czasem ogromny. Pamiętaj, że nie od razu Rzym zbudowano.

Błąd #4

Ucz się z lektorem indywidualnie

Lekcje lekcjami, a nauka nauką. Chyba każdy z nas uczył się gdzieś języka grupowo-ja też chodziłam na taki kurs języka niemieckiego, nie znam jednak osoby, która nauczyła się tego języka w grupie. Grupy mają swoje zalety i wady. Dla dzieci lub osób nieśmiałych kursy grupowe są świetnym rozwiązaniem, ale zajęcia indywidualne online 1:1 przynoszą najlepsze i najszybsze efekty. Co za tym idzie, w przeliczeniu na finanse oraz korzyści, są najtańszym i najlepszym rozwiązaniem. Lektor jest skupiony tylko na Tobie, nie ma szans na chowanie się niczym uciekający zając. Chcąc nie chcąc, w trakcie lekcji jesteś skazany na mówienie i regularną pracę. Jeśli jesteś ciekaw, co o zajęciach online mówi jedna z uczestniczek naszych kursów, KLIKNIJ TU. Najważniejsze z tych wielu zalet, jest to, że uczenie się online jest niesamowicie wygodną formą nauki. Dzięki temu rozwiązaniu oszczędzasz czas oraz pieniądze na dojazdy. Korzystaj z pomocy profesjonalistów, by przyśpieszyć Twoją naukę języka. Z pomocy naszych lektorów skorzystaj już dziś KLIKAJĄC TU.

Błąd #5

Ucz się słówek

Dlaczego nauka słówek jest najważniejsza? Bez ich znajomości ani rusz z jakimkolwiek ćwiczeniem, czy to będzie pisanie, czy rozumienie tekstu czytanego, czy mówienie, czy słuchanie, czy najważniejsza z umiejętności, czyli mówienie. Co z tego, że będziesz świetnie znał gramatykę, jeśli nie będziesz znał słów i nie zbudujesz żadnego zdania? To właśnie słowa nadają zdaniu sens. To właśnie słowa są niezbędne do stworzenia każdego zdania. Bądź strategiem, uczysz się po to, żeby się dogadać. Bez słów, ani rusz. Nie zapamiętasz wszystkich na raz, dlatego wybieraj te najważniejsze dla Ciebie, te, które Tobie przydadzą się, i które łatwo zapamiętasz. Nie trać czasu na te, których nie możesz wkuć za Chiny, bo i tak w prawdziwych sytuacjach prawdopodobnie ich nigdy nie użyjesz.

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ! PRZYDZIELIMY CI NA STAŁE LEKTORA, KTÓRY POPROWADZI DARMOWĄ LEKCJĘ PRÓBNĄ (20 MINUT) I BĘDZIE OPIEKOWAŁ SIĘ TOBĄ W TRAKCIE DALSZEJ NAUKI.

 

7 + 7 =

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This