Być może jesteś osobą, która, chce szybko nauczyć się języka angielskiego, która chce widzieć natychmiastowe efekty, ale nie ma czasu na naukę. Czas to pieniądz, więc trzeba szanować każdą minutę, dlatego warto wykorzystać ją mądrze. Tak, aby nie mieć poczucia, że czas, który minął, to czas stracony. Są pewne triki, które z pewnością przyśpieszą Twoją naukę tego języka. Oto kilka moich sprawdzonych sposobów, wpływających na lepszą i szybszą naukę j.angielskiego.

Bądź systematyczny

Systematyczne lekcje języka angielskiego to podstawa. Bez tego ani rusz. Dotyczy to każdego obszaru, bez względu, czego chcesz się nauczyć. Jest na to wiele sposobów: powtarzaj codziennie ostatnią lekcję, może to być jej fragment, zrób notatki, podkreśl flamastrem, przeczytaj na głos lub powtórz słowa z pamięci. Nie masz czasu na robienie notatek lub nie chcesz nosić książek oraz zeszytu? Zrób zdjęcie telefonem, dzięki temu, zawsze będziesz mieć lekcję do powtórki przy sobie. Małymi krokami do celu.  Zawsze powtarzam uczniom: „Lepiej zrób cokolwiek, niż nic”.

Wykorzystuj każdą chwilę

To druga moja złota zasada, którą stosuję z moimi uczniami motywując ich do dalszej nauki. Wiem, że obecnie wszyscy śpieszą się gdzieś, nie mają chwili wytchnienia, nie wspominając o nauce. Korzystając z wolnej minuty w parku, w trakcie jazdy autem lub autobusem zawsze powtarzaj sobie w głowie nowe słowa lub to, co chcesz zapamiętać. Jeśli mieszają się Tobie czasy lub chcesz zapamiętać tryb warunkowy zapamiętaj zdanie użyte w danej strukturze gramatycznej. Ważne jest, aby zdanie dotyczyło Ciebie. Jeśli lubisz czytać S.Kinga i chcesz zapamiętać czas Pr.Continuous, to wyobraź sobie, że siedzisz i czytasz książkę-I’m sitting on a sofa and I’m reading Under the Dome.  Noś przy sobie zeszyt lub karteczki ze słówkami, które chcesz zapamiętać. Rób notatki. To dobry i sprawdzony sposób, który gorąco Ci polecam.

Przypomnienie

Ustaw sobie przypomnienie w telefonie, które codziennie będzie Ci przypominać o tym, co chcesz zrobić. Zapisz sobie dwa przypomnienia, pierwsze, dlaczego uczysz się j. angielskiego np.: „Uczę się, bo chcę więcej zarabiać”, a drugie np.: „Zrób 10 minutową powtórkę”. Dzięki temu przypomnieniu nabędziesz pewnych codziennych nawyków. Warto też ustawić sobie trzecie przypomnienie np.: „Co nowego dzisiaj nauczyłam się”. Telefon nieubłaganie będziecie przypominał o Twoich zadaniach na dziś. Możesz do tego wykorzystać bezpłatny terminarz Google.

Słowa

Słowa są kluczem do nauki. Czym byłby język, bez słów? Zawsze powtarzam to jak mantrę, że słów uczymy się w kontekście. Język angielski jest językiem o wiele bardziej rozbudowanym i szybciej rozwijającym się, niż nasz skostniały język polski. Wystarczy przyjrzeć się angielskiemu słowu SET, które w słowniku ma około 30 tłumaczeń. Tylko kontekst nadaje mu znaczenie. Brak słów jest przyczyną wielu ograniczeń językowych. Bez ich znajomości, jesteśmy ubodzy na wielu językowych płaszczyznach. Mamy problemy z gramatyką, z wykonaniem ćwiczeń lub ze słuchaniem. Ilu z Was chciało coś powiedzieć, ale brakowało mu słów? Zatem do dzieła!

Sposób

Wybierz to, co sprawia Ci przyjemność. Nie katuj się niepotrzebnie czymś, czego nie lubisz, bo w ten sposób szybko zniechęcisz się. Nie rób niczego na siłę. Jeśli lubisz słuchać radia, słuchaj w j.angielskim, jeśli lubisz oglądać TV, to oglądaj w j.angielskim, jeśli lubisz czytać książki, czytaj w j.angielskim. Możesz również czytać gazety lub przeglądać artykuły w j. angielskim bezpłatnie w Internecie.  Wybierz poziom zaawansowania, zainteresowania, czas i miejsce tak, abyś czerpał z tego korzyść i radość. Rób to tak często, gdy tylko możesz, dzięki temu niezauważalnie zwiększysz swoje kompetencje językowe.

Zapisz się na kurs online i ucz się języka angielskiego z doświadczonymi lektorami. Dołącz do grupy zadowolonych uczniów już dziś!

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ! PRZYDZIELIMY CI NA STAŁE LEKTORA, KTÓRY POPROWADZI DARMOWĄ LEKCJĘ PRÓBNĄ (20 MINUT) I BĘDZIE OPIEKOWAŁ SIĘ TOBĄ W TRAKCIE DALSZEJ NAUKI.

6 + 10 =

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This