Być może chcesz zacząć naukę j.angielskiego, ale nie wiesz od czego zacząć? Co wybrać? Która opcja jest lepsza? Szkoła językowa -Obcy czy Korepetytor z tablicy-Predator? Być może  j.angielski jest teraz modny, być może wiele osób młodych i dorosłych zdaje sobie sprawę z tego, że znajomość języka angielskiego, to nie dodatkowy atut wpisany do CV, ale obowiązkowy punkt nr 1. Być może wielu z was jest przekonana, że nauka języka angielskiego to niekończąca się historia. Rozmawiając z wieloma osobami, zauważyłam, że wszyscy mają podobny problem. Wszyscy chcą uczyć się j.angielskiego, ale nie bardzo wiedzą gdzie. Jedno jest pewne, trzeba wybrać mądrze, by uniknąć kłopotów. Przygotowałam dla Ciebie kilka wskazówek, gdzie i u kogo najlepiej jest uczyć się tego języka.

 

Szkoła językowa

Szkoła oferuje zajęcia grupowe na wszystkich poziomach, ze świetnymi lektorami. Nie wątpię w to, że to fajna opcja, ale dla kogo? Jestem praktykiem, dla mnie ta opcja to najgorsza z możliwych. Zajęcia te często prowadzone są w grupach liczących 10-14 osób. Najchętniej korzystają z nich Ci, którzy chcą wyjść z domu „do ludzi”, by poznać nowe osoby, po zajęciach pogadać i poplotkować, a przy okazji coś się nauczyć. Z praktycznego punktu wiedzenia, nie nauczysz się dobrze języka, bo niby jak masz to zrobić, jeśli w grupie jest tyle osób? Ile razy powiesz coś po angielsku w ciągu takich zajęć? Inaczej niż mówiąc, nie nauczysz się języka. Ćwiczenia gramatyczne są na okrągło-rano, w dzień i wieczorem-dlatego większość osób, które kończą taki kurs, nie potrafi nic powiedzieć. Gdy na zajęciach przychodzi Twoja kolej „odezwania się”, ogarnia Cię strach przed popełnieniem błędu i ośmieszeniem na forum. Jeśli do tego jesteś nieśmiały, to twoje szanse na wypowiedź szybko maleją niczym ogromny zapał do nauki całek. Tak naprawdę to uczymy się języka angielskiego, żeby umieć mówić! Jeśli tego nie praktykujemy, to jak mamy tę umiejętność zdobyć lub doskonalić? Zastanawiałeś się kiedyś ile razy odezwałeś się w trakcie takiej lekcji? O ile procent Twoja nowa wiedza i umiejętności zwiększyły się? Prawdopodobnie o ok. 30%. Aż, a może tylko?

Jeśli już wybierzesz szkołę językową, wybierz taką, gdzie maksymalna ilość uczniów nie przekracza 5-6 osób. Wtedy masz możliwość wypowiedzi czy zadania pytania, i co najważniejsze nauczenia się tego języka.

Zapraszam Cię na nasze zajęcia w małych grupach. Klikając TU i dowiedz się więcej.

 

Korepetycje indywidualne

Bezpieczeństwo

Trzeba być ostrożnym, kto do Ciebie przychodzi lub do kogo idziesz oraz komu powierzasz swoje dziecko. Czy jesteś pewny, że jest lub jesteś bezpieczny? Bądź ostrożny! W lutym 2016r. było głośno w sprawie Kajetana P., o jego brutalnym morderstwie, które miało miejsce w Warszawie (sprawdź Klikając TU). Dla mnie bezpieczeństwo i spokój wewnętrzny jest bardzo ważny, dlatego po tej głośnej sprawie prowadzimy monitoring zajęć.

Warunki do nauki

To, w jakich warunkach uczysz się jest bardzo ważne, dlatego zawsze zwracaj na to uwagę. Jeśli idziesz do kogoś, najpierw sprawdź lub dowiedz się, jak wygląda „sala” do nauki, żeby potem nie było rozczarowania. Na co zwrócić uwagę? Czy pomieszczenie jest posprzątane, czyste, jakie jest oświetlenie-szanuj swój wzrok, czy stół jest odpowiednio wysoko, czy krzesła lub kanapa są wygodne-masz jeden kręgosłup. Nikt nie lubi „strzykania w krzyżu”. Zorientuj się, czy wystrój pomieszczenia-pokoju pozwala skupić Twoją uwagę i czy „sala” jest przewietrzona. Niema nic gorszego, niż w powietrzu unoszący się zapach smażonej ryby czy placków ziemniaczanych. A co gorsza prowadzenia zajęć przy jednoczesnym robieniu obiadu. Czasem zajęcia odbywają się w domu ucznia. Tu też trzeba być ostrożnym, niektórzy uczniowie wolą uczyć się na nowym, neutralnym gruncie z dala od rodziców-„latających helikopterów”.

Korepetytor z tablicy

W Internecie można znaleźć mnóstwo ogłoszeń dotyczących korepetytorów. Ponieważ jest to rynek nieuregulowany formalnie, przepisy i zasady nie obowiązują. Nie ma standardów określających jakość zajęć. Nie ma żadnej instytucji weryfikującej stan posiadanej wiedzy ogłaszających się osób, warunki do nauki czy przygotowania pedagogicznego. Tak naprawdę każdy może dziś obwieścić, że od jest korepetytorem. Nie ma ukończonych studiów? To nic, napisze, że jest pasjonatem i od lat uczy się języka. Sala? Przecież mam mały pokój, tam zrobi się lekcje. Książki, studia, przygotowanie pedagogiczne? A po co, przecież to tylko konwersacje, to coś powiem. Niestety takie przekonanie i podejście ma wielu ludzi. Jeśli lubisz eksperymenty, to jest to opcja dla Ciebie!

Jedno jest pewne w tym starciu nie wygrywa ani Obcy, ani Predator. Najlepszy, który daje pełen profesjonalizm, jest doświadczony i kompetentny, daje poczucie bezpieczeństwa jest profesjonalny korepetytor pracujący w szkole.

Co by było gdybyś uczył się u profesjonalnego korepetytora, który jest po studiach magisterskich, ma ukończony kurs pedagogiczny, ma doświadczenie, w tym, co robi na co dzień, wie jak uczyć i zmotywować Cię do nauki.  U korepetytora, który regularnie podnosi swoje kwalifikacje. Jest zatrudniony przez firmę, która zajmuje się nauczaniem i jest ekspertem i ma doświadczenie w swej dziedzinie. Jaki komfort i poczucie bezpieczeństwa zyskasz, wiedząc, że masz to wszystko na wyciągnięcie ręki? U nas uzyskasz fachową wiedzę i pomoc. Już dziś zapraszam Cię na profesjonalne lekcje. Zapisz się na darmową lekcję próbną klikając TU.

 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This