Będąc nauczycielem, który udziela korepetycji, wcześniej czy później staniesz przed dylematem, co zrobić, aby nie prowadzić lekcji w swoim domu. Czy zostać i pracować w domu, czy może wynająć biuro lub salę i tam prowadzić lekcje? Co jest najlepszym rozwiązaniem? Co wybrać? Jakie są możliwości? Zanim podejmiesz decyzję, przeczytaj ten artykuł!

Zobacz, jakie są 4 propozycje prowadzenia korepetycji poza domem, które warto wziąć pod uwagę oraz jakie są ich zalety i wady.

 

#1 Korepetycje w domu ucznia

Jest to opcja chyba najbardziej popularna wśród nauczycieli. Taka forma pracy jest łatwym i gotowym rozwiązaniem. Nauczyciel przyjeżdża do domu ucznia i tam na miejscu udziela korepetycji. Ma to swoje zalety. Na pewno jedną z nich jest to, że nie musisz martwić się o warunki nauki. To dom ucznia, więc nie martwisz się o porządek czy o ciszę za ścianą, ponieważ u Ciebie być może jest małe dziecko, które w każdej chwili może się rozpłakać. Tak na prawdę nic Cię nie interesuje. Na początek jest to dobra opcja, gdy nie masz jeszcze zbyt wielu uczniów. Z czasem jednak, gdy tych uczniów będziesz mieć coraz więcej, będzie to dla Ciebie męczące rozwiązanie. Będziesz tracić czas i pieniądze na dojazdy. Przy większej liczbie uczniów, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest, gdy to uczniowie przyjeżdżają do Ciebie. O wadach i zaletach korepetycji w domu możesz przeczytać artykuł klikając TU.

 

 

 

#2 Wynajem biura/gabinetu

Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ masz wymarzone miejsce do pracy, gdzie panuje cisza i spokój.  W tym wypadku trzeba liczyć się z kosztami wynajmu lokalu. Warto poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniego biura, tak aby spełniało wszystkie oczekiwania Twoje i uczniów. Myślę, że decydującym czynnikiem dla większości nauczycieli, czy wynajmą dany lokal, będzie jego cena wynajmu. Jaki jest zatem koszt? To oczywiście zależy od miasta, lokalizacji oraz metrażu danego lokalu, który chcesz wynająć. Abyś miał rozeznanie, podam Tobie przykład, jakie są orientacyjne koszty wynajęcia lokalu w moim mieście, czyli w Opolu. Otóż wynajęcie pomieszczenia w mieście-centrum, typowo na biuro/gabinet, nie mówię tu o wypasionej szkole, tylko o 20m2, abyś mógł zacząć pracować, to koszt ok. 750zł. Taki gabinet na pewno pozwoli Ci na prowadzenie lekcji 1:1 lub 1:2, lekcji online oraz pracę biurową. Tak naprawdę na początek, oprócz uczniów, nic więcej nie potrzebujesz.

 

 

 

#3 Wynajem pomieszczenia pod szkołę

Jeśli jednak zamierzasz od razu działać z rozmachem, co oczywiście na początku może być dość ryzykowne, możesz wynająć większy lokal typowo pod szkołę z kilkoma salami. W tym wypadku, najlepiej jest najpierw podisać umowy z uczniami, a dopiero potem wynająć likal. Wynajem takiego lokalu, to spory wydatek. Dlatego warto jest wcześniej policzyć wszystkie wydatki i mieć więcej odłożonych pieniędzy na koncie, aby w razie gorszych dni, mieć zabezpieczone pieniądze na czynsz i opłaty. Orientacyjny koszt wynajęcia takiego lokalu w centrum miasta o metrażu ok. 70m2, to ok 3000zł. Do tego należy doliczyć opłaty typu prąd, woda, ogrzewanie.

 

#4 Coworking

Ostatnim rozwiązaniem, które możesz zastosować, gdy dopiero zaczynasz lub chcesz rozwinąć Twoją szkołę, to wynajęcie stanowiska-„biurka na godziny”. Myślę, że jest to rozwiązanie godne uwagi, ponieważ koszt wynajęcia takiego stanowiska jest stosunkowo niski. Takie biurko dosłownie wynająć na godziny. Można też wynająć salę konferencyjną na 6-7 osób. Orientacyjny koszt wynajęcia biurka wynosi 10zł za godzinę, takiej sali 15zł za godzinę lub 100zł za dzień. Istnieje również możliwość wynajęcia biurka w formie miesięcznego abonamentu. Taki pakiet kosztuje ok. 160zł i otrzymujesz dostęp do biurka przez 4 dni w tygodniu oraz dostęp do sali konferencyjnej 6-7 osób na 6 godzin. Taka firma oferuje również za dodatkową opłatą serwis kawowy, wypożyczenie projektora, kserokopiarkę, dostęp do internetu, radio lub pokój, gdzie można również odpocząć. Co więcej, firma oferująca coworking, pozwala Ci na rejestrację firmy pod ich adresem. Taka firma również może obsługiwać Twoją pocztę, tzn. otwierać listy, skanować i wysyłać Tobie na maila, abyś był na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

 

Dołącz do Teacher’s Business Basic, stwórz własną, dochodową szkołę strategicznie i z wdziękiem.

 

 

Myślę, że to rozwiązanie ma najwięcej korzyści, jeśli zastanawiasz się nad pracą poza domem. Koszt wynajmu jest stosunkowo niski. Tak naprawdę, jeden uczeń pokryje koszty najmu. Masz do dyspozycji małą lub większą salę, gdzie możesz prowadzić również lekcje zarówno indywidualne, online lub w grupie.

Które rozwiązanie jest Twoim zdaniem optymalne?

 

 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This