Właściciel szkoły często boryka się z natłokiem obowiązków. Na początku, jak również i później, może czuć się nieco zagubiony i przytłoczony nawałem obowiązków. Wszystkie sprawy są ważne i pilne. Być może czujesz pod koniec dnia frustrację? Jeśli to uczucie jest długofalowym uczuciem, może ono przerodzić się w coś dużo bardziej niebezpiecznego… Może nawet doprowadzić do depresji.

Co zrobić, aby lepiej i efektywniej pracować na co dzień i nie mieć poczucia, że jeszcze mi zostało do zrobienia milion spraw, a dzień już się kończy?

Przeczytaj o kilku sposobach, jak sobie z tym radzić na co dzień i pracować efektywniej?

Zasada nr 1

Działaj pomimo wszelkim przeciwnościom losu

Brzmi skomplikowanie? W praktyce nie jest to łatwe zadanie… Zawsze staraj się wykonywać swoje zadania, pomimo wszystko. Czasem możesz być zmęczony, czasem może boleć Cię głowa, a czasem możesz mieć po prostu lenia. Najważniejsze w tym wszystkim jest, aby nie odpuszczać i konsekwentnie robić swoje. Rób tyle, na ile jest to możliwe. Zawsze wykonaj swoje 100% na dany moment, chwilę oraz możliwości. Bądź po prostu konsekwentny w działaniu i systematyczny. Ważne jest też, aby w głowie mieć swoje PO CO? Po co to robisz? Jakie masz plany? Dzięki znajomości swojego PO CO, będziesz miał energię do działania. Będzie Cię to motywowało w chwilach trudnych dla Ciebie. Takie chwile zawsze pojawiają się podczas realizacji nowych, trudnych celów. Jest to naturalne i normalne. Gdybyś robił tylko proste dla Ciebie rzeczy, nie zrobiłbyś kroku na przód i nie rozwinął Twojej szkoły. Bez tego ani rusz!

Zasada nr 2

Automatyzuję swoją pracę

Podczas prowadzenia dwóch szkół stacjonarnych oraz lekcji online, nauczyłam się automatyzować wszystko co możliwe. Tak, wszystko i wszędzie. Ponieważ na początku nie było mnie stać na zatrudnienie sprzątaczki, szukałam rozwiązania. Znalazłam takie, które pozwalało mi zaoszczędzić pieniądze i czas, a zarazem byłoby dla mnie jednorazową inwestycją. Zamiast sprzątaczki, kupiłam bezobsługowy odkurzacz Roomba, z którego korzystam do dziś zarówno w szkole, jak i w domu. Do dokładnego mycia podłóg kupiłam Karcher, a do drobnych prac Swiftera. W domu, aby zwiększyć moją efektywność kupiłam Thermomix, który był świetnym rozwiązaniem, ponieważ „sam” gotuje i co najważniejsze dla mnie zdrowo i szybko. Kolejnym rozwiązaniem jest pralko-suszarka i porządne żelazko na parę ze stacją, dzięki czemu zaoszczędzam mnóstwo czasu podczas prasowania koszul!

 

Zobacz materiał wideo już teraz

 

Zasada nr 3

Zatrudnienie pracowników

Każdy właściciel szkoły wcześniej czy później stanie przed dylematem, czy zatrudnić kogoś, czy nie. Jest to trudny moment i ważna decyzja. Dzięki zatrudnieniu innych osób, dojdziesz dalej i szybciej. Do tej decyzji trzeba dojrzeć i dokonać pewnych analiz finansowych. Być może zatrudnienie niani jest już dla Ciebie pewnym rozwiązaniem? Być może zdecydujesz się poszerzyć Twoją ofertę w szkole o inne przedmioty i kursy? A może online asystentka na kilka godzin dziennie będzie strzałem w dziesiątkę? Niezależnie, czy zatrudnisz asystentkę, czy nianię, jako właściciel szkoły wcześniej czy później staniesz przed dylematem, czy zatrudnić kogoś, czy nie.  Pamiętaj o tym, aby ustawiać się w kolejce z pracą za wysoką stawkę. Pracę za niską stawkę zlecaj innym albo wykonuj ją jako ostatnią.

Zasada nr 4

Zrób plan

Nie działaj po omacku. Nie postępuj chaotycznie. Nie kręć się w kółko jak chomik na karuzeli! Poświęć jeden dzień na przemyślenia i stworzenie planu działania na najbliższe 5 lat! Na początek stwórz plan na najbliższy rok. Zastanów się, co chcesz osiągnąć w tym roku. Ile chcesz zarobić, ile lekcji musisz mieć, aby tę kwotę osiągnąć lub co musisz się zadziać, aby zamknąć się w tej kwocie? Nie zapomnij zaplanować Twój rozwój osobisty oraz zawodowy. Wypisz wszystkie swoje marzenia, nawet te nierealne do realizacji na ten moment. Te ostatnie rozpisz na przestrzeni 5 lat, tak, aby małymi krokami móc realizować Twój misterny plan! Kluczowe w tym wszystkim jest wpisanie dat przy każdym kroku milowym. Co więcej? Trzymaj się planu i wróć do punktu pierwszego! Bądź jak Terminator-niezniszczalny w dołączeniu do wyznaczonego celu! Trzymam kciuki za Twoje cele i rozkręcanie Twojej szkoły!

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This