Zakładając własną szkołę należy wybrać profil swojej działalności, poprzez wybranie właściwego kodu PKD. Czym jest skrót PKD? To nic innego, jak Polska Klasyfikacja Działalności. Podczas zakładania szkoły, należy wypełnić wniosek CEIDG. Właśnie tam, w tym wniosku wpisuje się właściwy dla Twojej działalności kod PKD. Kod, który zostanie wpisany jako pierwszy będzie niejako dominującym kodem, który określi profil Twojej działalności. Podczas wybierania tych kodów warto jest się od razu zastanowić, które jeszcze kody możesz wpisać już teraz, aby później zaoszczędzić swój czas. Warto wpisać więcej kodów niż jeden, ponieważ zawsze możesz z czasem rozwinąć wachlarz swoich usług. Wpisanie większej ilości kodów nie zobowiązuje Cię od razu do wykonywania tej usługi. Wpisywanie kodów jest bezpłatne. Jeśli jesteś właścicielem szkoły i wypełniłeś wniosek CEIDG kilka lat temu i być może już nie pamiętasz, które kody wpisałeś, możesz z łatwością to sprawdzić, klikając TU.

Jeśli świadczysz usługi, których nie ma wyszczególnionych w Twoim wniosku CEIDG, możesz liczyć się z tym, że Urząd Skarbowy nałoży na Ciebie karę w wysokości 5000zł. Od czasu rozpoczęcia wykonywania właściwej, nowej usługi masz na zgłoszenie tego faktu-dopisując nowe kody PKD, 7 dni.

Jakie kody wybrać, jeśli prowadzisz również działalność online? Co w przypadku, gdy zarabiasz również na blogu? Aby pobrać Listę kodów PKD kliknij TU.

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This