Jeszcze nigdy wcześniej tego nie robiłam. Długo wahałam się i zwlekałam z tą decyzją. Przyjaciele namawiali mnie, żebym to zrobiła. Mówili: „Musisz! Twoi fani chcą Cię poznać!”. Dziś dojrzałam do decyzji, aby powiedzieć o sobie nieco więcej, wiem, że dzięki temu jeszcze lepiej poznamy się! Zastanawiałam się co wybrać? Co mogę powiedzieć o sobie, aby to było ciekawe? Wtedy zrobiłam burzę mózgów. Nastawiłam timer na 5 minut, żeby zapisać tylko te pomysły, które przyjdą mi do głowy spontanicznie. Tym sposobem zapisałam na kartce 12 rzeczy, których o mnie nie wiesz!

Jesteś ciekaw, co przygotowałam?

 

#1 Apteka

Pierwszą moją pracą, którą wykonywałam to praca w aptece! Pracowałam jako farmaceuta przez 10 lat w kilku aptekach u jednego szefa. Ta praca dała mi w kość. Pracowałam po 12 godzin, cała zmiana na nogach od rana do wieczora. Wstawałam, kiedy „wszyscy spali, wracałam, kiedy wszyscy spali”. Przez 10 lat nie spędziłam świąt w domu, tylko na dyżurach. Czasem były też nocki. Do tego dochodziły studia i korepetycje. Co dziś zyskałam dzięki tej pracy, co mogę zastosować szkoleniu nauczycieli? Myślę, że bardzo dużo. Pierwszą rzeczą, która przychodzi mi na myśl, to precyzja w działaniu, dzięki której mogę skutecznie pomagać innym nauczycielom w tworzeniu i rozkręcaniu ich szkoły. Nauczyłam się cierpliwości, bazowaniu na swojej wiedzy i przekazywaniu konkretów prostym językiem. Nauczyłam się również sprzedaży. Jestem mistrzem sprzedaży! Potrafiłam sprzedać trzykrotnie więcej niż inne osoby. Nauczyłam się słuchać, badać potrzeby pacjenta i dawać mu to, czego potrzebuje.  Nauczyłam się też ciężkiej pracy w stresie i zmiennych warunkach i różnych zespołach, dzięki temu potrafię zachować zimną krew w każdej sytuacji.

 

#2 Edukacja

Jeśli chcesz prowadzić własną szkołę, edukacja jest bardzo ważnym czynnikiem, aby być najlepszym. Jestem zwolennikiem zapłacenia osobie, od której chcę się danej rzeczy nauczyć, niż tracić czas na „przeczesywanie Internetu” i błądzenie po omacku. Nikt w Internecie nie pokaże Ci krok po kroku, jak doszedł do sukcesu. Możesz się tam wiele nauczyć nie wiedząc, jaką dana osoba miała intencję wybierając tę drogę, a nie inną. Głęboko wierzę w to, że inwestycja w siebie, to najlepsza inwestycja, jaką możesz zrobić. To inwestycja, która ma najszybszą stopę zwrotu. Wiedza, którą zdobędziesz na zawsze jest Twoja i nigdy nikt Ci jej nie odbierze. Możesz wydać pieniądze na nową bluzkę, a możesz też zainwestować w kurs online i pomnożyć te pieniądze. Żeby tak się stało, trzeba kształcić się. Aby uczyć innych, samo doświadczenie to za mało. Jestem fanem zdobywania solidnych podstaw, które pozwolą mi tytułować się mianem Eksperta. Po pierwsze uważam, że samo doświadczenie nie uprawnia mnie do tego, aby uczyć innych. Dlatego 15 letnie doświadczenie nauczyciela, które wykorzystuję dzieląc się moją wiedzą, którą zdobyłam podczas szeregu szkoleń i doświadczenie, które zdobyłam podczas prowadzenia 2 szkół, pozwala mi nazywać się dziś Ekspertem, a ukończone szkolenia Ternerem i Coachem Biznesowym.

 

Zobacz, wideo i dowiedz się więcej

 

 

 

#3 Królowa 12 kursów online

Królowa kursów online, tak nazywa mnie jeden ze znajomych. Długo broniłam się przed tym tytułem, ale dziś mogę powiedzieć, że ma rację. W ciągu 1 roku nagrałam 12 kursów online. Każdy z nich jest inny i pomaga  w stworzeniu oraz rozkręcaniu Twojej szkoły. Pierwszym kursem online, który stworzyłam to Teacher’s Business Basic. Jest to kurs, podczas którego tworzysz własną szkołę, opracowujesz dogłębnie swój Super Pomysł na szkołę, tworzysz ją krok po kroku tak, aby miała świetnie opracowany biznesplan i solidne fundamenty. Kolejny kurs, który stworzyłam to Teacher’s Business Academy. Jest to program, gdzie co miesiąc omawiany jest inny moduł, dzięki któremu rozkręcisz szkołę, którą stworzyłaś. W ramach TBA są kursy m. in.: Stwórz spójną markę, która jest rozpoznawalna, Twoja marka w świecie online, Facebook dla szkół, Instagram dla szkół, Jak prowadzić lekcje online nowocześnie i z klasą, Twój blog, Twoje miejsce w sieci, WP Blog-stwórz własną stronę łatwo i przyjemnie, Super FB Live, Twój pierwszy produkt online w 4 tygodnie, Stwórz swój Super Ebook i zarabiaj pieniądze oraz kurs Zaplanuj Twoją Szkołę 7 Kluczowych Kroków, w którym znajdziesz Ebook Organizer Nowoczesnego Właściciela Szkoły-Zaplanuj Swój Rok.

 

 

#4 Najpierw robię, potem mówię

Jeśli mówię, że marzę o tym, aby zrobić daną rzecz, to oznacza to, że ja ją już zrobiłam. Oczywiście musi to być coś dla mnie osiągalnego. Coś, co mogę zrobić sama.

Kiedy miałam 17 lat, pewnego dnia postanowiłam zrobić kurs „Prawo Jazdy”. Pomyślałam wtedy: Tak! Ja to chcę! Zadzwoniłam do szkoły, która była blisko mojego miejsca zamieszkania. Pani powiedziała, że dziś zaczyna się kurs. Jeśli mam ochotę, to za 2 godziny zaczynają się wykłady. Zapisałam się na kurs. Zdałam egzamin, a następnie otrzymałam prawo jazdy. Pamiętam to jak dziś, kiedy powiedziałam tacie, że chcę zapisać się na kurs, gdy miałam już swoje własne prawo jazdy w portfelu!

 

#5 Przeklinam

Tak, to prawda. Czasem zdarza mi się przeklinać. Najczęściej robię to, gdy sama jadę autem. Robię to również, gdy rozmawiam przez telefon z moją przyjaciółką. Ta rozmowa wygląda tak: Ja p…le Magdalena B., a potem już pełna kultura. Na co dzień nie lubię, gdy ktoś przeklina, sama tego raczej nie robię w obecności innych. Magdalena B. jest jednak wyjątkiem.

 

#7 Uwielbiam jeść lody

Uwielbiam jeść. Właściwie, to jestem głodna co 3 godziny i gdy nie zjem robię się zła. Dbam o to co jem. Uwielbiam grecką sałatkę, lekką kuchnię i zupy z dużą ilością warzyw. Największą słabością są lody. Lody na śmietanie i mleku. Nie uznaję sorbetów. Najlepsze lody to waniliowe, bakaliowe, czekoladowe, pistacjowe. Za owocowymi nie przepadam. LodLove!

 

#8 Uparta jak baran

Mój znak zodiaku to baran. Nie wierzę w astrologię i to całe czary mary. Z pewnymi kwestiami muszę się zgodzić. Barany są nieustępliwe i uparte. Dążą do celu, choćby miały po drodze umrzeć, ale wykonają zadanie. Co więcej barany mają 200% lying detector, czyli wykrywacz kłamstw wbudowany!

 

#9 Ateny moją drugą ojczyzną

Mam ogromny sentyment do Grecji, ponieważ maja mama mieszkała tam przez 15 lat. Często odwiedzałam ją i buszowałam w Atenach. Poznałam greckie zwyczaje od lokalnych ludzi. To nie to samo, jeśli wyjedziesz do Grecji z biurem podróży. Grecja i antyczny świat jest zupełnie inny. Czy mogłabym tam mieszkać? Nie. Lubię konkrety. Chyba wykończyłabym się tam nerwowo…

 

 

#10 Mycie naczyń

Bardzo lubię, gdy w domu jest czysto. Odkurzam 2 razy dziennie. Mogę powiedzieć, że to mój poranny i wieczorny rytuał. Mogę czyścić kabinę prysznicową, uwielbiam myć lustra i okna, ale nie znoszę myć naczyń. Jeśli nazbiera się pełen zlew, wtedy zabieram się za mycie garów!

 

# 11 Coffee please!

Bez kawy przepadłabym! Uwielbiam kawę, jej zapach i aromat. Kawa to moja codzienna przyjemność. Pierwszą czynnością, którą robię po wstaniu z łóżka to poranna kawa i odkurzanie! Potem idę myć zęby. Kawa musi być z ekspresu ciśnieniowego, w ziarnach, świeżo mielona z odtłuszczonym mleczkiem do kawy i miodem spadziowym lub gryczanym. Rozpuszczalnej nie wypiję. To nie ten smak. Gdy wyjeżdżam na szkolenie lub na urlop i nie ma mojej ulubionej kawy-cierpię.

 

 

#12 Kremy do twarzy robię sama

Kocham kosmetyki, jak każda kobieta. Gdy pracowałam w Aptece na stanowisku farmaceuty i kierownika działu kosmetyków, wiele nauczyłam się podczas szkoleń. Dziś mam świadomość, ile substancji wchodzi w skład kremu aptecznego (ok. 40 składników), a ile sklepowego (ok. 60 składników). Jeśli podsumujemy, ile dziennie substancji chemicznych nakładamy na twarz-płyn micelarny, krem do twarzy, krem pod oczy, fluid, puder sypki róż, cienie… To okaże się, że to cała tablica Mendelejewa!

Wykorzystując wiedzę „apteczną” sama wymyślam recepturę kremu do twarzy, serum lub maseczki nawilżającej, która ma zaledwie kilka składników. Proste rozwiązania są najwspanialsze i bardzo dobre dla naszego organizmu.

 

Dołącz do kursu Zaplanuj Twoją Szkołę już dziś

i zgarnij Organizer Nowoczesnego Właściciela Szkoły-Zaplanuj Swój Rok!

 

 

Do zobaczenia na kursie!

 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This